SARUHAN’DAN GENÇLERE ÇAĞRI

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Bodrum Belediyesi’ne Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkan adayı olan Mustafa Saruhan, geçtiğimiz gece Yalıçiftlik gençleri ile bir araya geldi.

Yalıçiftlik Şahin Motel’de gerçekleştirilen buluşmaya CHP ilçe başkanı Halil Karahan, CHP İlçe Gençlik Kolu Başkanı Alkım Deniz Aslanı, Bodrum Belediye Meclis Adayları ve Yalıçiftlik gençlerinden oluşan yaklaşık 160 kişilik bir gurup katıldı.

Yemekli gerçekleşen buluşmada, gençlerin sorularını cevaplayan Mustafa Saruhan, gece sonunda yaptığı konuşmada gençlere “Siyasete girmekten çekinmeyin.” Diyerek çağrıda bulundu. Saruhan konuşmasında şunları söyledi;

“Ben henüz belediye zabıtası olarak, memur olarak çalışırken, 35 yaşında Yalıkavak Belediye Başkanı oldum. Oldukça gençtim. Ama hep yönettiğim bölge yaşayanlarının huzuru, mutluluğu, refahı için çalıştım. Hep doğrunun yanında oldum. Bugüne kadar da doğru bildiğimin dışında bir yöne yönelmedim.

Bu böyle geldi böyle gidecek. Siyasete girmekten çekinmeyin. Korkmayın. Genç yaşında siyasete atılan, büyük görev ve sorumluluklar alan bir ağabeyiniz olarak, size bunu kesinlikle tavsiye ediyorum. Çünkü, gençler siyasette olursa, bugün şikayet ettiğimiz kirli siyaset, sizlerin sayesinde zamanla o kirden arınacaktır.

Gençliğe inanmış, gençliğe güvenmiş, genç yaşta siyasete atılmış biri olarak, sizlere desteğim ve güvenim tam. Hakkını arayanın sırtı yere gelmez. Asla iyilikten ödün vermeyin. İyi bir dost, iyi bir insani iyi bir komşu olun. Yaptığınız iyilikler, sizi her zaman yüceltir. “