SARUHAN’DAN CUMHURİYET ÇOCUKLARINA 100. YILDA SAMSUN SÖZÜ.

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan, seçim çalışmaları kapsamında, Cumhuriyet Halk Evleri Derneği Bodrum Şubesi’ni ziyaret etti. Saruhan’ı dernek binasına gelişi sırasında Şube Başkanı Mehmet Girgin ve derneğin öğretmenleri tarafından karşıladı.

Saruhan ile sohbet eden ve derneğin sistemini anlatan Girgin ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, Bodrum’un, en yoğun göç alan yerlerden biri olduğuna dikkat çekerek, göç ile gelen insanları yerel yaşamla nasıl kaynaştırabileceklerini düşündüklerinde derneğin temellerini attıklarını söyledi. Bu süreçte Saruhan’ın verdiği desteklerin de önemli olduğunu belirten Girgin, “Gençlerin ve kadınların eğitimine de önem vermeye başladık. Onların buradaki toplumla kaynaşmasını sağladık. Çocuklarımız, gençlerimiz çok yetenekli, onlara destek olmak ve gelişimlerini görmek bizleri mutlu ediyor, umtlandırıyor” dedi.

Mustafa Saruhan, Halk evlerinde eğitim gören çocukları 19 Mayıs 1919’un 100. yıl dönümünde Samsun’a gönderme sözü verdi. Saruhan, “Ektiğimiz bu tohumların fidan olduğunu, ağaç olup meyve verdiğini görmemiz bizleri mutlu ediyor. Onlar için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bu nedenle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı, ülkemiz adına çok önemli olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yıldönümünde, Cumhuriyet Halk Evleri Derneği’nde eğitim gören çocuklarımızı Samsun’a göndererek, bu kutlamalara katılmalarını sağlamanın sözünü veriyorum” dedi. Saruhan, Bodrum için heyecanla, umutla çalışmak ve meclis üyesi arkadaşlarıyla en iyi hizmeti vermek için hazır olduklarını da dile getirdi.

Dernekte eğitim gören çocuklarla da hatıra fotoğrafı çekilen Saruhan, daha sonra dernekten ayrıldı.

Fotoğraf dökümü:

-Mustafa Saruhan ve Mehmet Girgin’in fotoğrafı.

-Mustafa Saruhan’ın çocuklarla ve gençlerle birlikte çekilen fotoğrafları,

-Mustafa Saruhan, meclis üyesi adayları ve Dernek üyelerinin sohbete etmelerinden fotoğraf vardır.