SARUHAN “HER CANLI BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

CHP Bodrum Belediye Başkanı Adayı Mustafa Saruhan, Arama Kurtarma Derneği’ni (AKUT) Bodrum ekibini ziyaret etti. Derneğin gönüllüleri ile birlikte Başkan Adayı Saruhan’ı karşılayan AKUT Bodrum Ekibi Lideri Sadettin Uslu, gerçekleştirdikleri operasyonlar ve kullandıkları malzemeler ile ilgili bilgi verdi.

Konacık Mahallesi Gaz Deresi Mevkii’nde bulunan AKUT Bodrum Kürşat Avcı Operasyon ve Eğitim Merkezi’ni meclis üyesi adayları ile birlikte ziyaret eden CHP Bodrum Belediye Başkanı Adayı Mustafa Saruhan derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. 11 yıllık geçmişi  olan ve yaklaşık 90 gönüllüsü bulunan  AKUT Bodrum Ekibi’nin lideri Sadettin Uslu, Operasyon ve Eğitim Merkezi’nde, gönüllülerin eğitimlerini gerçekleştirdiklerini ve eğitimini tamamlamayan hiçbir gönüllünün operasyona katılamadığını söyledi. Uslu, gönüllü kurtarma ekipleri arasından en aktif kurumlardan biri olduklarını belirterek, “Doğal afetler bir şekilde geliyor. Önemli olan, gerekli hazırlıkları yapmak ve kriz anında hızlı çözümler üretmektir. Bu hazırlıklar için malzemelere ihtiyacımız var ve malzemelerimiz olursa gönüllü arkadaşlarımızı eğitebiliriz. Acil eylem planları hazırlıyoruz. Biz dersimiz çalışmalıyılıyız ki, kriz anında bilinçli olarak hareket edebilelim” dedi.

HER CANLI BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ AKUT KUTSAL BİR GÖREV YAPIYOR

Belediye Başkan Adayı Saruhan, Bodrum için güzel çalışmaları olacağını belirterek, “Belediyelerin sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışması gerekir. Taşkın ve sellerle ilgili halkımız bilgilenmeli. Sizler u zor zamanlarda devreye giren insanlarsınız. Bizim için önemli olan bu ekibi güçlendirmek için elimizden geleni yapmaktır. Çünkü sizler her canlı için gerektiğinde ölümü göze alıp kurtarma çalışmaları yapıyorsunuz. Bizim içinde her canlı çok değerli çok önemli. Bir canlının  hayatının kurtarmak için bizler ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Ziyaretin ardından Saruhan, AKUT ceketlerinden giyerek, AKUT ekibiyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.